NASZ PATRON św. JAN PAWEŁ II

Nasze przedszkole zostało utworzone 15 grudnia 1988 roku. Od 1 września 2002 roku zostało przyłączone do Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

IV Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

IV PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"

Obraz może zawierać: 5 osóbDzisiaj w przedszkolu odbył się IV KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA". 😇😇😇🎶🎵 zorganizowany przez P. Barbarę Kucę i P. Katarzynę Watras ze wsparciem Dyrekcji. Pan dyrektor Wiesław Sondej dokonał uroczystego rozpoczęcia IV Konkursu kolęd i pastorałek, dziękując przedszkolakom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniach do konkursu oraz tradycyjnie już zaśpiewał wspólnie z dziećmi kolędę. 🎵🎶 Wszystkie dzieci pięknie śpiewały, przygotowane kolędy i pastorałki. W każdej kategorii wiekowej dzieci otrzymały trzy główne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniach do konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego głównego sponsora Pana Stanisława Kuli, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

 

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Konkurs odbędzie się: 29 stycznia 2019r., o godz. 0900

  1. Cel konkursu.
    1. Celem konkursu jest:

- promowanie młodych talentów

- ukazanie kreatywności artystycznej dzieci

- integracja środowiska przedszkolnego

- podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd.

- poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych

II. Organizator

Organizatorem konkursu jest: Przedszkole Samorządowe przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II

Jasełka

JASEŁKA 

7 stycznia dzieci 5 i 6 - letnie miały przyjemność oglądać przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem p. Agnieszki Dudzik oraz p. Beaty Głowali. W oprawie muzycznej uczestniczyły również nasze przedszkolaki. Dziękujemy za piękny występ.

Śpiewamy kolędy z zespołem muzycznym

ŚPIEWANIE KOLĘD Z ZESPOŁEM THE FREEBORN BROTHERS

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, to czas śpiewania kolęd i pastorałek.  21grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole zespół muzyczny THE FREEBORN BROTHERS działający przy Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Dzieci z oddziałów przedszkolnych mieszczących się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II wysłuchały koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu tego zespołu, zapoznały się również z nazwami i wyglądem instrumentów muzycznych wykorzystanych podczas gry. Koncert wprowadził nas w świąteczny nastrój i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Dziękujemy zespołowi THE FREEBORN BROTHERS i wszystkim którzy spędzili z nami ten przedświąteczny czas.

 Bożena Walicka.

Przedszkolaki na Koncercie Cecyliańskim w Górnie

ŚPIEWAMY NA KONCERCIE

18 listopada starszaki z grup 6 i 5 - latków (Milena Wójcik, Roksana Urban, Kajetan Rzeszutek, Kornelia Matuła) wystąpiły na Koncercie Cecyliańskim w Górnie. Dzieci zostały zaproszone do udziały w tym przepięknym koncercie przez Pana Dariusza Kosaka. Przedszkolaki wystąpiły z piosenką "Hej Baco", która wcześniej przyniosła im zwycięstwo na Konkursie Piosenki Religijnej "Śpiewaj duszo ma..." Uczestnictwo w tym przepięknym wydarzeniu dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych i wzruszających emocji. Serdecznie dziękujemy Panu Darkowi za zaproszenie oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do koncertu.

Rekord dla NIEPODLEGŁEJ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji, polegającej na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego włączyło się ponad 24 tys. szkół, a także szkoły polskie za granicą. Wzięło w niej udział również nasze przedszkole, zgłoszone do akcji przez Dyrekcję. 9 LISTOPADA, równo o godz. 11.11, dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół razem z całą społecznością szkoły śpiewały czterozwrotkowy hymn polski. Natomiast nasze najmłodsze przedszkolaki, dzieci 3, 4 - letnie również brały udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej" i przed budynkiem przedszkola, jednym głosem w postawie szacunku do pieśni patriotycznej, pięknie ubrane wyśpiewały cały hymn polski.

Przedszkolaki dla Niepodległej

BIEG SOKOLIKA DLA NIEPODLEGŁEJ

Z okazji wyjątkowej, bo 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 8 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel. Wszystkie dzieci z przedszkola wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół udały się na stadion, gdzie poprowadzone przez Pana Dyrektora Wiesława Sondeja i Panią Wicedyrektor Beatę Kraskę wyrecytowały "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy i odśpiewały hymn polski. Punktem kulminacyjnym uroczystości był Bieg Sokolika dla Niepodległej. Mali patrioci trzymając w rękach baloniki w barwach narodowych, w towarzystwie Dyrekcji i wychowawczyń przebiegły dystans trzystu metrów, aby na finiszu symbolicznie wypuścić w górę 220 biało - czerwonych balonów, a to wszystko po to, by pokazać swoją wielką miłość do ojczyzny. Przedszkolne obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania rodziców naszych wychowanków. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Anny i Andrzeja Kotów, którzy podarowali hel do balonów. 

Bieg (marsz) Sokolika dla Niepodległej

BIEG (MARSZ) SOKOLIKA DLA NIEPODLEGŁEJ

Drodzy Rodzice! W ramach międzynarodowego programu "Piękna Nasza Polska Cała", z okazji wyjątkowej 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na dzień 8 listopada o godzinie 9.30 zaplanowaliśmy (w zależności od pogody) BIEG (marsz) SOKOLIKA DLA NIEPODLEGŁEJ. Dyrekcja zachęca Państwa do udziału w tej uroczystości. Prosimy również o ubranie w tym dniu pociech (w miarę możliwości) w czerwone spodnie, spódnice, sukienki. Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. Wiesław Sondej

Śpiewaj duszo ma...

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ ŚPIEWAJ DUSZO MA...

30 listopada przedszkolaki wzięły udział w konkursie piosenki religijnej, który organizowany był przez Zespół Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie. Czterolatki zaprezentowały utwór Kto Stworzył, natomiast pięcio i sześciolatki zaśpiewały piosenkę o naszym patronie Świętym Janie Pawle II pt. Hej Baco! Obydwa zespoły zajęły w konkursie pierwsze miejsce i odebrały nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz Dyrekcji, za pomoc w przygotowaniach do tego konkursu, a naszym przedszkolakom gorąco GRATULUJEMY!